Vítáme první advent – charitativní akce

Dne 2.12.2012 se uskutečnila charitativní akce s názvem “Vítáme první advent”, kdy Templáři ve spolupráci s Křížovníky s červenou hvězdou a International Police Federation EU uspořádali na Křížovnickém náměstí program věnovaný našim seniorům. Akce se zúčastnilo téměř 4500 seniorů, kteří si v krásné předvánoční atmosféře mohli zdarma prohlédnout Muzeum Karlova mostu, kde byla k vidění unikátní výstava betlémů z celého světa. Na náměstí byly stánky, kde si senioři mohli zdarma dát čaj, svařené víno, polévku, perníčky či balíček s koláčky a svíčky.

Velký zájem vzbudila rovněž možnost plavby vytápěnou lodí po Vltavě, kde dostali další pohoštění. Od 18 hodin se konal v chrámu sv. Františka z Assisi koncert vánoční hudby Musica Bohemica.

Celý večer se přímo na Křížovnickém náměstí promítaly na velkoplošné televizi spoty o řádu skotských Templářů a seniorech.

Za dobrovolný příspěvek dostal každý obrázek, které namalovaly děti z Fondu ohrožených dětí a z Klokánků.

Náklady na tuto akci dosáhly výše téměř 960 tisíc korun. Po odečtení nákladů putoval výtěžek na koncert pro kněží ve výslužbě a pro seniorské domy, které se snažíme dlouhodobě podporovat.

(převzato ze stránek policefederation.eu)